כך תערכו חתונת חורף בלתי נשכחת

במקום להוציא הון תועפות על חתונה בקיץ, ערכו חתונה בחורף ותיהנו משלל יתרונות

למרות שהקיץ והאביב נחשבות לתקופות הכי מתאימות לחתונות, גם לחתונות חורף יש הרבה מאוד יתרונות שאפשר לזקוף לזכותן:

  • המחירים נמוכים ב-20%-25% מאשר המחירים בקיץ
  • ניתן לקיים חתונות קטנות יחסית גם באולמות אירועים
  • מכיוון שהביקוש קטן יותר, אפשר לתכנן את החתונה פחות זמן מראש
  • פחות פקקים וכאב ראש לאורחים (למרות שזה תלוי גם במזג האוויר אותו קשה לחזות מראש)

 

חתונת חורף - הגנים הקסומים

 

אז איך מתכננים חתונת חורף מושלמת?

 

בוחרים מקום קרוב לים

כמובן שזה לא חובה, אבל בחירת מקום שניתן לראות ממנו את הים היא בהחלט בחירה שיכולה לשדרג משמעותית את האווירה באירוע : אין משהו יפה, רומנטי ומרגש יותר מגלים מתנפצים.

 

לא בונים על המזל

לא סביר שבחתונה שלכם יירד שלג... אבל בהחלט ניתן ורצוי להתכונן לאירועים בלתי צפויים כמו למשל רוחות חזקות (אם החתונה מתקיימת בחוץ) או אפילו הפסקות חשמל. וודאו שהאולם מספק את ההגנות והרזרבות המתאימות. גם ספקי השירותים צריכים להתחייב שיגיעו בכל מקרה או ישלחו מחליף ראוי.

 

הדבר נכון גם לגבי החנייה: אם החנייה מוצבת במקום שאינו סלול, חשבו על פתרונות חלופיים או אפילו הפניה של הלקוחות לחניון קרוב. אף אחד לא רוצה להגיע עם נעליים מלוכלכות או לחשוב על השטיפה שהוא צריך לעשות לאוטו מחר בבוקר...

 

מתחשבים בשעות האור

בחורף יש כמובן פחות שעות יום, ולכן גם חתונה בחורף מתחילה מוקדם יותר. לכן, יש להתחשב בכך כאשר מתכננים את לוח הזמנים ובמיוחד את החופה, כאשר לוקחים בחשבון שחתונה שתתחיל באותו זמן כמו חתונת קיץ בדרך כלל תעייף את האורחים ותגרום להם לפרוש מוקדם יותר.

הדבר תקף גם לגבי הצילומים שלפני החתונה, במיוחד אם רוצים לתזמן אותם לזמן השקיעה.

 

בונים אווירה מתאימה

אווירת חורף אינה דומה לאווירת קיץ : בחורף בדרך כלל כדאי להשתמש בצבעים חמים יותר ולתחום באופן מתאים את האולם – מרחב גדול מדי יוצר תחושה של קרירות ואף ניכור, ממש לא התחושה שאתם רוצים להעביר לאורחים שלכם בחורף.

 

מרפדים לאורחים את הבטן

יש מגוון של משקאות חמים שמתאימים במיוחד לחורף, רבים מהם אלכוהוליים : לדוגמה, פונץ חם או סיידר חם עם יין, או אפילו משקה סחלב סמיך ומחמם. מי שלא שותה אלכוהול יכול לבחור חליטות חמות. מאפים חמים יכולים אף הם להיות מושלמים כפינוק לסוף הערב.

 

עמדת קפה ותה - הגנים הקסומים

 

להתאים את עצמכם לטמפרטורה

אמנם בחתונות רבות הלבוש הוא לא בדיוק מתחסד, אבל זה לא אומר שאי אפשר להתחמם אתו. לדוגמה, לשמלות כלות רבות אפשר להתאים עליונית מתאימה לחלקים שמתרחשים בחוץ (אם יש כאלו). באותו אופן, המקטורן של חליפת החתן יכול להיות מבד עבה, אך עדיין מספיק מאוורר בשביל שלב הריקודים.

והעיקר, שיהיה במזל טוב!

 

בגדי חורף - הגנים הקסומים